ZUID HOLLAND - Ook dit jaar wil de provincie Zuid-Holland weer 2.600 kinderen in beweging brengen. Om dit doel te behalen maken 50 scholen in 10 Zuid-Hollandse gemeenten opnieuw kans op een sport clinic van Sporthelden op School. Topsporters zoals Barbara van Bergen, die 17 maart terugkwam van de Paralympische Spelen in Milaan, brengen sport in de klas en inspireren kinderen om meer te bewegen. In 2025 brachten maar liefst 49 sporthelden 2.600 kinderen in 10 gemeenten in beweging en dat doen ze dit jaar nog eens in 10 nieuwe gemeenten!
Barbara van Bergen is Sportheld op School
Paralympisch rolstoelbasketbalster en zitskiester Barbara van Bergen heeft een onuitwisbare indruk achtergelaten op basisschool De Achtsprong in Achthuizen waar zij een clinic gaf namens Sporthelden op School. Met eigen ogen zagen de leerlingen hoe Barbara, ondanks haar beperking, topprestaties levert en hoe zij zich voorbereidt op een grote wedstrijd als de Paralympische Spelen in Milaan. De kinderen keken met veel ontzag naar Barbara en realiseerden zich dat sport je kan helpen bij tegenslagen, hoe groot of klein die ook zijn. Dankzij het partnership van de provincie Zuid-Holland en Sporthelden op School maken ook dit jaar 50 scholen in 10 Zuid-Hollandse gemeenten kans op bezoek van een topsporter.
Kinderen sluiten beweegdeal met hun sportheld
"Wat gaaf dat we samen met topsporters via Sporthelden op School kinderen enthousiast maken om samen meer te bewegen", licht Anne Koning, gedeputeerde Sport en bewegen van de provincie Zuid-Holland, het belang van de clinics toe. "En dat is zo waardevol, want samen sporten zorgt voor vriendschappen, plezier en een gezonde toekomst." Zoals gedeputeerde Koning aangeeft, reikt het effect van Sporthelden op School verder dan alleen het schoolbezoek. Onder het motto 'We worden kampioen bewegen' sluiten de sporthelden beweegdeals met de kinderen: concrete afspraken waarmee kinderen samen met hun sportheld werken aan meer beweging. Dagelijkse uitdagingen zoals elke dag vóór school begint de bal in de basket gooien, drie keer per week 'The Daily Mile' rennen of een paar keer per week lopend of met de fiets naar school komen. Na drie maanden komt de sportheld terug om te zien of het de kinderen gelukt is om zich aan de beweegdeal te houden.
Verbeterde concentratie, sfeer en leervermogen
Door topsporters naar scholen te brengen, worden kinderen geïnspireerd om op een laagdrempelige manier meer te bewegen. De sporthelden ondersteunen bij het bevorderen van een actieve leefstijl op school, waardoor de concentratie, het leervermogen en de sfeer in de klas verbetert. Deze aanpak is hard nodig: uit cijfers blijkt dat 1 op de 5 kinderen minder dan 20 minuten per week buitenspeelt en dat 500.000 kinderen kampen met overgewicht, slaapgebrek en concentratieproblemen. Nederland is kampioen zitten, nog wel... Sporthelden op School biedt inspiratie en praktische oplossingen om deze uitdagingen aan te pakken en kinderen kampioen bewegen te maken!
Kijk voor meer informatie ook op www.sportheldenopschool.nl

13.5 ℃



































