KATWIJK - PvdA Katwijk is trots op het coalitieakkoord dat samen met DURF, SGP en ChristenUnie is gesloten. Dat is bijzonder: het is twintig jaar geleden dat de PvdA hier deel uitmaakte van het college. In het akkoord staan veel plannen waarop de PvdA campagne heeft gevoerd. Ook is Matthijs van Tuijl voorgedragen als wethouder Groen en Sociaal.

Meer betaalbare woningen

Een betaalbaar huis moet weer binnen bereik komen. Daarom bouwt de gemeente de komende jaren 1.500 tot 2.000 woningen. Op Valkenhorst groeit het aandeel betaalbare woningen van 36% naar 50% en bij nieuwe projecten wordt 65% betaalbaar. Ook wordt er doorgebouwd in de Hoornes en zet de coalitie in op betaalbare huur en seniorenwoningen, waaronder een Knarrenhof.

Meer bestaanszekerheid

Niemand mag er alleen voor staan. Daarom is er veel inzet op armoedebestrijding. De armoedeval wordt gedempt, ook mensen tussen 130% en 140% van het sociaal minimum

krijgen gedeeltelijk ondersteuning. Daarnaast komt er hulp bij tandartskosten, worden de Doe Mee-regelingen met 25% verhoogd en wordt er soepeler omgegaan met schrijnende situaties.

Groenere buurten

Het is een groen akkoord. De partijen willen 1.200 extra bomen gaan planten, houden het Panbos en de Kwakelwei groen en investeren in nieuwe parken en de Groene Ring Katwijk. Ook komt er een nieuw isolatiefonds om inwoners te helpen hun energiekosten te verlagen en blijft de dierenambulance financiële ondersteuning krijgen.

Leefbaarheid en levendigheid

De coalitie investeert in leefbaarheid in kwetsbare wijken, pakt onveilige plekken aan en wil dat bestuurders zichtbaar zijn in de wijk. Ook wordt er bekeken of een psycholance kan helpen voor de juiste hulp voor mensen met verward gedrag.

In het jongerenwerk gaat geïnvesteerd worden, schoolroutes worden veiliger en de gemeente blijft jongeren betrekken bij plannen voor de toekomst. Daarnaast wordt er ook de komende 4 jaar geïnvesteerd in sport, cultuur, evenementen en aantrekkelijke winkelgebieden. En de openingstijden voor terrassen wordt verruimd.

Matthijs van Tuijl wethouder Groen en Sociaal

Als onderdeel van het coalitieakkoord draagt PvdA Katwijk Matthijs van Tuijl voor als wethouder. Hij krijgt een portefeuille die als geen ander past bij waar de PvdA voor staat: Van Tuijl wordt verantwoordelijk voor onder meer werk en inkomen, schuldhulpverlening, jeugd- en jongerenwerk, toegankelijkheid, integratie, onderwijs en arbeidsmarkt, maar ook voor de groene leefomgeving, natuur, milieu en dierenwelzijn.